Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

Ben Aldırma

Kanserleşme riski bulunan ve estetik açıdan kötü görünen benlerden kurtulmayı mı düşünüyorsunuz? Ben aldırma işleminde kullanılan teknikler, avantajları ve öncesi, sonrasına ait görselleri bu kategoride bulabilirsiniz.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Ameliyatsız ben aldırma yöntemlerinden biri olan lazer: Yüzeysel ve kabarık benlerin alımında kullanılmaktadır. 1959 Yılında ilk geliştirilen lazer yerini daha da güçlü ve gelişmiş cihazlara bırakmıştır. Lazerin kullanım alanlarına dair örnek vermek gerekirse: Uzmanın biri lazeri epilasyon için kullanırken, diğeri ise ameliyat esnasında cildi kesmek için; neşter yerine kullanmaktadır. (1). …

Devamını oku »

Ben Aldırma İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Benler Nedir?

Tıbbi olarak nevus olarak bilinen iyi huylu cilt lezyonları halk arasında ben olarak anılmaktadır. Benler iyi huylu olmasına karşın kanserleşme riski de bulunmaktadır.Benlerin kabarık, yüzeysel, kıllı, koyu renkli ve açık renkli olmak üzere birçok türü bulunmaktadır.

Benler Neden Olur?

Benler cilde rengini veren melanin isimli hücrelerin normalden farklı olarak bir bölgede birikmesine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Melanin hücrelerinin neden belli bölgelerde toplandığı bilinmemektedir. Ancak yapılan araştırmalar güneşe fazla maruz kalmanın ben oluşma riskini arttırdığını tespit etmiştir.

Ben Aldırmak Zararlı Mıdır?

Benler cilt yüzeyinde oluşan lezyonlardır. Benlerin alınmasının herhangi bir zararı yoktur. Halk arasında ben aldırmanın kansere neden olacağına dair bilgiler dolaşmaktadır. Ben aldırmanın kansere neden olacağı tamamen yanlış bir bilgidir. Ben aldırma kansere neden olmaz. Bilakis küçük de olsa var olan kanserleşme riskini ortadan kaldırır. Olmayan benin kanserleşme riski de olmaz. Halihazırda kanserli olan bir benin tedavisi de benin alınması şeklinde yapılmaktadır.

Ben Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Ben tedavisinde güncel olarak kullanılan yöntemler şunlardır; lazer, elektro koter, plazma ve radyo frekansç.

En İyi Ben Aldırma Yöntemi Hangisidir?

En iyi ben aldırma yöntemi benin yapısına göre belirlenmektedir. Bu nedenle en iyi ben tedavisi şudur gibi bir şey söylemek doğru olmayacaktır. Doğru yöntemin belirlenmesi için doktor tarafından benin yapısının incelenmesi gerekmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır Mı?

Ben aldırma sonrasında iz kalıp kalmayacağı benin oğru yöntemle alınıp alınmadığı ile doğrudan alakalıdır. Benler yapısına uygun doğru yöntemle alınırsa ya hiç iz kalmaz ya da ancak konuşma mesafesinden belli olacak hafif bir iz kalır.
WhatsApp'dan Yaz
İletişim Bilgileri