Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

İnsanların korkularını yenmelerini sağlayan “Lazer” kelimesi sağlık alanında sıkça kullanılmaya başlandı. Ben aldırma işleminde de görüyoruz. Yüzeysel ya da kabarık tüm benlerin alımında kullanılır.

İlk olarak 1959 yılında geliştirilmiş olup o zaman yüzeysel işlemlerde etk

1959 Yılında ilk geliştirilen ilk lazer (Ruby’nin) yerini daha da güçlü ve gelişmiş cihazlar aldı. Lazerin kullanım alanlarına dair örnek vermek gerekirse: Uzmanın biri lazeri epilasyon için kullanırken, diğeri ise ameliyat esnasında cildi kesmek için; neşter yerine kullanmaktadır. (1). Öyle ki varis, hemoroid, fistül gibi hastalıkların tedavisinde bile kullanılabilir. (2).

Asıl konumuza dönecek olursak, “lazerle ben aldırma sonrası iz kalır mı?” Sorusunun cevabı: Hem kalır hem de kalmaz yönünde olacaktır. Yani bu sorunun cevabı, hizmet alacağınız sağlık merkezi ve doktor ile ilgilidir. Burada sorun lazer değil, ben alımını yapacak olan uzmanın bu alandaki başarısı ve deneyimidir. (3).

Ben aldırma sonrası iz kalır mı

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi lazerler güç ve dalga boylarına göre ayrılılar. Bu ayrıştırma, onların kullanım alanlarını da belirlemektedir. Alınacak benin durumuna göre cihaz ve dalga boyu belirlenmesi gerekir. Karşımıza yine uzmanın bu alanda tecrübeli olması gerektiği çıkıyor.

Demek ki lazerle ben aldırma sonrası izin kalıp, kalmayacağı hizmet alacağınız uzman ile alakalıdır. Ben aldırma öncesi ciddi bir araştırma yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

Belki de alakasız olacak ama yemeklerden bir örnek vermek istiyorum. Aynı malzemeleri başarılı bir aşçı ile yeteri kadar tecrübesi olmayan birine verdiğimizi ve yemek yapmalarını istediğimizi kabul edelim. Başarılı olan kişi mükemmel bir yemek ortaya koyacaktır. Diğeri ise aynı başarıyı gösteremeyecektir. Aynı husus lazer cihazının kullanımı içinde geçerlidir. Lazerler konusunda yeterli bilgiye sahip birisi harika iş yaparken, diğeri ise tabiri caizse eline, yüzüne bulaştıracaktır.

Lazerle Ben Aldırma Neden İz Kalır?

Sizlere iki farklı video göstermek istiyorum. Amacım lazeri iyi kullanan ile kullanmayan arasındaki farkı yakından görmeniz içindir. Başarısız olan kişinin en büyük zararı, hizmet alan kişiyedir. 10 Dakika gibi uzun bir süre işlem yapmasına karşın, maalesef benin yeterince alınamamasına ek olarak birde alım yapılan yerde ciddi bir çukurluk meydana geldi. Buyurun izleyelim görelim.

Seçtiğim videolar yabancı kaynaklara aittir. Kanal sahibi, videoda yorumlar yanı sıra beğenme ya da beğenmeme özelliğini devre dışı bırakmış; muhtemelen çok fazla eleştiri alması ile ilgilidir.

Aşağıda ise lazeri çok iyi kullanan bir uzmanın videosuna yer vereceğim. Uygun vaka, uygun cihaz, tecrübede bir araya gelince kısa sürede mükemmel sonuç ortaya çıkmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Tek Seçenek mi?

Ben aldırma yöntemleri, sadece lazer ile sınırlı değildir. Ameliyatsız yöntemler arasında: Radyofrekans, Elektrokoter, Plazma yöntemi yanı sıra bunlara ek olarak, dermatoloji uzmanlarının uyguladığı; kriyoterapi (dondurarak ben alma) yöntemi de bulunmaktadır. (4).

Radyofrekans ile ben aldırma yöntemi: Bende dahil birçok uzmanın uyguladığı yöntemlerden biridir. İz kalma riski yok denecek kadar azdır. Yüzeysel ve kabarık tüm benlerde uygulanabilir. Uygulanışı, öncesi ve sonrası görünümü; aşağıda yer alan videodan görebilirsiniz. (5,6).

Lazerle ben aldırma sonrası iz kalır mı? Sorusuna, vereceğim cevap; burada son bulmuştur. Ben aldırma yöntemleri, uygulanış şekilleri, avantaj ve dezavantajları yanı sıra ücretlendirme ile ilgili geniş çaplı bilgiye; aşağıda yer alan bağlantı yanı sıra WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Ben aldırma hakkında detaylı bilgi

Ben Aldırma Sonrası İz Kalmaması İçin Ne Yapmalı?

Uzman tecrübesi kadar kişininde dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Ben aldırma sonrası güneşin zararlı etkilerinden korunmak gerekir. Leke kalma ihtimali yanı sıra iltihaplanma riskini azaltan kremlerden birini kullanmak gerekir.

Ben ve birçok ehkimin önerisi burada Kutalin Krem olmaktadır. Ben aldırma sonrası iyileşmeyi hızlandırması, leke ya da iz kalma riskini azaltması yanında güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu yönüde bulunmaktadır. Kutalin Krem’i size en yakın eczaneden ya da üreticinin resmi İnternet sitesi Defnil Pharma’dan temin edebilirsiniz. (7).

REFERANSLAR

 1. Koç, E., & Dinçer, D. (2012). Lazere Giris ve Genel Bilgiler/Introduction to Laser and General Information. Türkderm: Türk Deri Hastalıkları ve Frengi Arşivi= Turkderm: Turkish Archives of Dermatology and Venereology, 46, 2.2. Masson, J. L. (1990). Outpatient hemorrhoidectomy using the CO2 laser. Journal de chirurgie, 127(4), 227-229.
 2. Polnikorn, N., Tanrattanakorn, S., & Goldberg, D. J. (2000). Treatment of Hori’s nevus with the Q‐switched Nd: YAG laser. Dermatologic surgery, 26(5), 477-480.
 3. TARIM, G., Cantürk, T., Şentürk, N., & TURANLI, A. (2010). Dermatolojik tedavide kriyoterapi kullanımı. Journal of Experimental and Clinical Medicine, 17(3).
 4. Zheng, X., He, S., Li, Q., Chen, P., Han, K., Wang, M., … & Zeng, K. (2018). Successful treatment of verrucous epidermal nevus with fractional micro-plasma radio-frequency technology and photodynamic therapy. Journal of Cosmetic and Laser Therapy, 20(6), 357-359.
 5. Kaya, A. (2020). En iyi ben aldırma yöntemi hangisidir?. Erişim Adresi: https://www.dratillakaya.com/en-iyi-ben-aldirma-yontemi-hangisidir
 6. Ağras, D. (2021). Ben Aldırınca İz Kalır mı?. Erişim Adresi: https://www.ideaklinikizmir.com/ben-aldirinca-iz-kalir-mi/
 7. Şirin, S. (2022). Kutalin Krem Nedir?. Erişim Adresi: https://www.kutalin.com/kutalin-krem-nedir/

48 comments

 1. Hocam benlerle ilgili fiyat bilgisini nasıl alabilirim
  OP.Dr. Adil Altınsoy

  05323502587 whatsapp hattına resim atarasan bilgi verilir

 2. Hocam kafamda misket büyüklüğünde ben var aldırdığımda saçlarım dökülür mü
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  İşlem kıl köklerini etkilemez

 3. Hocam cerrahi işlemle alınan benin izini yok edebiliyor musunuz
  op Dr Adil Altınsoy
  malesef edemiyorum

 4. Merhaba,benlerimi aldirdim daha cok artti bulasicimi?
  op Dr Adil Altınsoy
  Genetik yatkınlığın vardır .yaşla birlkte yeni benler cıkar.Ben aldırmak yeni benlerin oluşmasını tetiklemez

 5. Hocam merhaba alnimda ben var sizce lazer tedavisimi yoksa radyofrekanstedavisi mi daha etkilidir.

  Op Dr Adil Altınsoy

  Radyofrenkans cihazı küçük uygulama ucu ile daha hassas çalışma imkanı sağlar.Çok seans gerektirmez.Sensları(rutuşlar) ücretsiz olması ile daha avantaşlıdır

 6. İz kalıyor mu

  Op Dr Adil Altınsoy

  Beniniz derin yerleşimli değilde iz bırakmaz.Böyle bir ihtimal varsa mercekle muayene eder sizi uyarırım

 7. Merhaba hocam esimin yanaginda sigil var benimde cenemde cikti bulasicimi ondan mi bulasmistir banada
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  Olabilir tedavisi kolaydır

 8. Merhaba,sirtimda 4 cm.et beni var sarkiyor arada kanama yapiyor radyofrekan tedavisi yaparmisiniz banada uygun mu tesekkurler
  op Dr Adil Altınsoy
  Muayene edilir uygunsa yapılır

 9. Benimi 2 hafta önce aldırdm. Kırmızılık var. Ne zamn geçer. Bşey kullanmalı mıyım?
  op Dr Adil Altınsoy
  Normal cildde 1-3 ay beyaz tenli ve hassas cildlerde daha uzun sürer

 10. Merhaba,et benim var sarkıyor kendiliginden koparsa sorun olurmu
  op Dr Adil Altınsoy
  İltihap kanama ve tekrarlama gibi sorunlar olabilir

 11. merhaba hocam ben tedavisi sonrasın da tekrar çıkma olasılı var mı dır ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Dipde göremediğimiz deri rengi le aynı renkte ben dokusu kalmıssa ücretsiz rutuş yapıyoruz.

 12. merhaba hocam internet de gördüğüm ben yok etme kremi aldım ve bölgede yanma oluştu .Siz bir şey yapabiliyor musunuz . Bu şekilde ki kişilere
  Bu kremler doku tahrip eden kimyasal urulerdir kökünü yok edemez leke yapar.Genis tahrip ve iz bırkır

 13. merhaba hocam ben tedavisinden sonra bölge de küçük de olsa çukur kalma olasılığı var mı dır ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Derin benlerde hafif çukur olabilir.yuzeyel benlerde olmaz.İlk muayenede çukur olma ihtimali olan benleriniz konusunda sizi uyarırım

 14. merhaba hocam yüzde et beni var . Devlet hastanesinde muayene olduğumda köklü bir ben demişlerdi .Alına bilir mi ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Et benlerinin radyofrenkans ile buharlaştırma sonuçları yüzgüldürücü oldugunda en sevdiklerimizdendir

 15. Bi arkadaşım sizde ben aldırmış. Benimde alt göz kapağımda yarım cm lik bi ben var. Alınbilr mi. Ne kadar tutar fiyat
  op Dr Adil Altınsoy
  Alınabilir gözünüze zarar vermez 505 119 36 90 tel fiyat alabilirsiniz

 16. merhaba ben tedavisi sonrasında alınan beni patolojiye gönderebiliyor muyuz ?
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  Şüpheli benleri gönderebiliyoruz Hastam isterse hepsini gönderebilirim

 17. merhaba hocam et benlerinde iz kalma olasılığı daha mı yüksek dır ?
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  Et benleri en iyi sonuc aldığımız benlerdir

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

 18. Merhaba dogustan olan et benim var büyüdü sacaklandi korkuyorum aldirmaya kanser olursun diyorlar ne onerirsiniz tesekkurler

  • merhaba banu hanım kanser olursun diyenler hangi patolojik sonuca göre konuşuyorlar bu kadar emin? lütfen bir hekime muayene olun gerekli tetkikleri yaptırın uygun tedavilerinizi olun unutmayın olmayan benin kanserleşme riskide olmaz 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

 19. Merhaba, göz kapağından ben alınabiliyor mu? Sağ gözümde kirpik hizamdaki benin alınmasını istiyorum. Mümkün mü?

 20. merhaba hocam konya’da yaşıyorum .20 yaşındayım yüzümde doğuştan leke şeklinde siyah avuç içi kadar ben var.bu şekildeki benleri alıyormusunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp'dan Yaz
İletişim Bilgileri