Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

Kremle Makat Çatlağı Tedavisi

Makat Çatlağı Kremi

Makat çatlağında ilk olarak kremle tedavinin denenmesi önerilir. Kremle tedavi de başarı oranları çok yüksek değildir. Ancak buna rağmen botox tedavisi öncesinde denenmesi önerilir. Kremle sonuç alınmayan durumlarda ise botox enjeksiyonu önerilir. Kremle tedavide başarı oranı yaklaşık %50 civarındadır. Botox ile makat çatlağı tedavisinde ise uygun miktarda botox enjekte edilmesi durumda %95 civarında başarı elde edilmektedir.

Devamını oku »

Makat Çatlağı (Anal Fissür) Hakkında Merak Edilenler

Makat Çatlağı Neden Olur?

Makat çatlağı kabızlığa bağlı olarak sertleşen dışkının makattan geçişi esnasında anüs derisinde oluşan yara ve yırtıklardır.Büyük oranla kabızlığa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.Bazı kadınlarda normal doğum esnasında da makat çatlağı şikayeti oluşabilmektedir.

Makat Çatlağı Nasıl Geçer

Makat çatlağı yeni oluşmussa kremle tedavi edilebilir. Eğer kronikleşmişsse botox enjeksiyonu yöntemi ile ameliyatsız olarak tedavi edilebilir.

Makat Çatlağına Ne İyi Gelir?

Makat çatlağı oldukça ağrılı bir hastalıktır. Ağrının hafiflemesi için bölgesel uygulanacak kremler ve gün içinde birkaç kez tekrar edilecek sıcak su oturma banyoları yapılması önerilmektedir.

Makat Çatlağına Hangi Krem İyi Gelir?

Makat çatlağı bitkisel içerikli anuflex merhemle tedavi edilebilir. Üstelik bitkisel içerikli olması sayesinde diğer hemoroid kremleri gibi yan etkilere neden olmaz.
WhatsApp'dan Yaz
İletişim Bilgileri