Tedavi Ücretleri

Sağlık Bakanlığı kararı ile internet sayfalarında fiyat verilmesi maalesef yasaklanmıştır. Dolayısıyla bu sayfamızda da rakamlara yer verilememektedir. Buna istinaden aşağıda yer alan form hazırlanmıştır. Aşağıda ki formda gerekli bilgileri ayrıntılı bir şekilde doldurduğunuz taktirde sanal muayene imkanı bulabilirsiniz. Rahatsızlığınız ile ilgili branşta görev alan uzman doktorumuz gerekli incelemeleri yapıp, değerlendirdikten sonra size vermiş olduğunuz e-mail ya da telefon aracılığıyla ulaşılarak ulaşmak istediğiniz bilgiler verilmektedir.

1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

HEMOROİD (BASUR)

Hemoroid Tedavi Ücretleri Öğren
Ben, varis gibi rahatsızlıkların tedavi ücretleri ile alakalı tanımlamaları yapan belirttiğimiz boyut ve tip gibi kriterler hemoroid yani basur rahatsızlığı için de geçerlidir. Bu hastalık toplamda 4 evreden oluşmaktadır ve her evrenin tedavi yöntemi değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla tedavi ücreti de bu kriterlere göre değişmektedir.

Hemoroid tedavisinde kullanılan yöntemler aşağıda ki gibidir.

Lazer: Şimdiye kadar kısaca özet geçtiğimiz tüm rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan lazer, birinci derecede ki basur vakalarında da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle kanamalı olan vakalarda oldukça başarılıdır.

RBL: Açılımı rubber band ligation olan bu yöntemin Türkçe’si ise lastikle boğma yöntemi olarak bilinir. 2. ve 3. evrelerde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulamada basur memesine lastik bir halka takılarak memeye gelen kan engellenir. Böylece kan gelmeyen meme kısa zamanda çürür ve bulunduğu yerden ayrılır.

THD: Son, yani 4. evrede ki basur vakalarının tedavisinde kullanılmaktadır. RBL ile benzer bir yöntem olan THD’de kan taşıyan damarlar memeye 4-5 cm mesafede bağlanmaktadır. Böylece kan engellendiği için sorun da kalmamaktadır.

KIL DÖNMESİ (PILONIDAL SINUS)

Bu rahatsızlığın tedavisinde yaklaşık 14 adet yöntem bulunmaktadır. Fakat bunların büyük çoğunluğu yaşattığı dezavantaj ve komplikasyonlar dolayısıyla tercih edilmemektedir. Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisinde ilk tercih mikro sinüsektomi yöntemi olup diğer tercih edilen yöntemler karydakis ve sinüsotomi’dir.

Kıl dönmesi yani pilonidal sinüs rahatsızlığının tedavisinde uygulamakta olduğumuz yöntemler aşağıda ki şekildedir.

Mikro Sinüsektomi: Bakırköy’de görev yapmakta olan genel cerrahi uzmanımız Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilen bir yöntem olan mikro sinüsektomi sadece 2cm’lik bir kesi uygulanarak gerçekleştirilir. 5 dakika kadar kısa bir sürede tedavi olan kişi, uygulama sonrasında günlük hayatına ara vermeden devam edebilir. Pansuman, istirahat ya da iş gücü kaybı gibi dezavantajları bulunmamaktadır.

Karydakis: Gerek tedbirsizlik gerek korku ya da vakit bulamamaktan kaynaklanan sebeplerden dolayı hastalığın ilerlemesi ile birlikte tedavisi de biraz daha zor yöntemlerle olmaktadır. Karydakis ilerleme sarfetmiş olan kıl dönmesi vakalarında uygulanan bir yöntemdir.

BEN TEDAVİSİ

Neredeyse her insanın vücudunda en az bir adet dahi olsa ben vardır ve bir bireyin 40 beni olması normal sayılmaktadır. Benlerin boyutları değişiklik gösterdiği gibi ben çeşitleri de söz konusudur. Aşağıda ki form aracılığıyla beninizin fotoğrafını yollar ve açıklama kısmında büyüklüğü hakkında bilgi verirseniz size en doğru şekilde dönüş yapılacaktır.

Ben tedavisi içinde aşağıda ki yöntemler kullanılmaktadır.

Lazer: Varis tedavisinde tanıttığımız yöntemden bir farkı yoktur. Çoğunlukla yüzeysel benlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Lazer ile yapılan ben tedavisi iz bırakmadığından büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Radyo Frekans (RF): Kabarık olan tüm boyutta ki benlerin buharlaştırılmasında etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Kabarık benler radyo frekans sayesinde buharlaştırılarak cilt ile aynı düzeyye getirilebilmektedir. Uygulanma süresi 3-5 dakikadan fazla sürmemektedir.

Elektro Koter: Radyo frekans ile aynı tarzda bir yöntemdir. Etkisi ve başarısında da fark söz konusu değildir.

HEMANJİOM (DAMAR BENİ)

Hemanjiom Tedavi Ücretlerini Öğren
Çeşitli boyutlarda olan damar beni rahatsızlığının tedavi ücretleri de boyut, bölge ve kullanılacak olan yönteme göre değişiklikler gösterir.

Damar beni tedavisinde kullanılan yöntemler aşağıda ki gibidir.

Lazer: Ben tedavisinde olduğu gibi lazer yüzeysel hemanjiom yani damar beni tedavisinde de kullanılabilen başarılı bir yöntemdir.

Köpük: Ciltten kabarık olan hemanjiomların tedavisinde de variste olduğu gibi köpük yöntemi uygulanmaktadır.

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

Anal Fissür Tedavi Ücretleri Öğren
Sıraladığımız tüm hastalıkların hem ameliyat hem de ameliyatsız yöntemleri bulunmaktadır. IDEA Klinik, ilk tercih olarak ameliyatsız, modern ve çağdaş yöntemleri kullanarak hastaların iş, güç kaybı yaşamadan en avantajlı şekilde tedavi olmalarını tercih ve tavsiye etmekteyiz. Ameliyatlı ve ameliyatsız tedavilerin ücretlerinde de değişiklik söz konusu olmaktadır. Anal fissür tedavisinde kullanılan yöntem ve ücret bilgilerini aşağıda ki formu doldurarak ya da telefon / mail gibi iletişim araçlarını kullanarak öğrenebilirsiniz.

MAKAT SİĞİLİ (KONDİLOM)
Kondilom Tedavi Ücretleri:
Makat siğili probleminde tedavi ücreti diğer hastalıklarda da olduğu gibi vakanın yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Ücret öğrenmek için muayeneye gelebilir veya aşağıda ki form ya da diğer iletişim araçlarından ulaşabilirsiniz.

ANAL HEMATOM (MAKATTA PIHTI TOPLANMASI)
Hemoroid ve makat çatlağı gibi diğer bir makat hastalığı da anal hematom yani makatta pıhtı toplanmasıdır. Çok fazla ağrılara sebep olarak kişiyi oldukça rahatsız eden ve ızdırap veren bir rahatsızlktır. Kabızlık sorunu olan insanların dışkılamak için ıkınmaları neticesinde meydana gelen basınç kılcal damarların çatlamasına sebep olmaktadır. Çatlayan bu kılcal damarlar cilt altına kanar ve kan pıhtılaşır. Tedavisi son derece kolaydır. 1 dakika kadar kısa bir süre içinde tedavi edilir. Kesi uygulanarak yapılan tedavi de hasta anında rahatlar ve ağrısından kurtulur.