Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

İnsanların korkularını yenmelerini sağlayan “Lazer” kelimesi sağlık alanında sıkça kullanılmaya başlandı. Ben aldırma işleminde de görüyoruz. Yüzeysel ya da kabarık tüm benlerin alımında kullanılır.

İlk olarak 1959 yılında geliştirilmiş olup o zaman yüzeysel işlemlerde etk

1959 Yılında ilk geliştirilen ilk lazer (Ruby’nin) yerini daha da güçlü ve gelişmiş cihazlar aldı. Lazerin kullanım alanlarına dair örnek vermek gerekirse: Uzmanın biri lazeri epilasyon için kullanırken, diğeri ise ameliyat esnasında cildi kesmek için; neşter yerine kullanmaktadır. (1). Öyle ki varis, hemoroid, fistül gibi hastalıkların tedavisinde bile kullanılabilir. (2).

Asıl konumuza dönecek olursak, “lazerle ben aldırma sonrası iz kalır mı?” Sorusunun cevabı: Hem kalır hem de kalmaz yönünde olacaktır. Yani bu sorunun cevabı, hizmet alacağınız sağlık merkezi ve doktor ile ilgilidir. Burada sorun lazer değil, ben alımını yapacak olan uzmanın bu alandaki başarısı ve deneyimidir. (3).

Ben aldırma sonrası iz kalır mı

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi lazerler güç ve dalga boylarına göre ayrılılar. Bu ayrıştırma, onların kullanım alanlarını da belirlemektedir. Alınacak benin durumuna göre cihaz ve dalga boyu belirlenmesi gerekir. Karşımıza yine uzmanın bu alanda tecrübeli olması gerektiği çıkıyor.

Demek ki lazerle ben aldırma sonrası izin kalıp, kalmayacağı hizmet alacağınız uzman ile alakalıdır. Ben aldırma öncesi ciddi bir araştırma yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

Belki de alakasız olacak ama yemeklerden bir örnek vermek istiyorum. Aynı malzemeleri başarılı bir aşçı ile yeteri kadar tecrübesi olmayan birine verdiğimizi ve yemek yapmalarını istediğimizi kabul edelim. Başarılı olan kişi mükemmel bir yemek ortaya koyacaktır. Diğeri ise aynı başarıyı gösteremeyecektir. Aynı husus lazer cihazının kullanımı içinde geçerlidir. Lazerler konusunda yeterli bilgiye sahip birisi harika iş yaparken, diğeri ise tabiri caizse eline, yüzüne bulaştıracaktır.

Lazerle Ben Aldırma Neden İz Kalır?

Sizlere iki farklı video göstermek istiyorum. Amacım lazeri iyi kullanan ile kullanmayan arasındaki farkı yakından görmeniz içindir. Başarısız olan kişinin en büyük zararı, hizmet alan kişiyedir. 10 Dakika gibi uzun bir süre işlem yapmasına karşın, maalesef benin yeterince alınamamasına ek olarak birde alım yapılan yerde ciddi bir çukurluk meydana geldi. Buyurun izleyelim görelim.

Seçtiğim videolar yabancı kaynaklara aittir. Kanal sahibi, videoda yorumlar yanı sıra beğenme ya da beğenmeme özelliğini devre dışı bırakmış; muhtemelen çok fazla eleştiri alması ile ilgilidir.

Aşağıda ise lazeri çok iyi kullanan bir uzmanın videosuna yer vereceğim. Uygun vaka, uygun cihaz, tecrübede bir araya gelince kısa sürede mükemmel sonuç ortaya çıkmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Tek Seçenek mi?

Ben aldırma yöntemleri, sadece lazer ile sınırlı değildir. Ameliyatsız yöntemler arasında: Radyofrekans, Elektrokoter, Plazma yöntemi yanı sıra bunlara ek olarak, dermatoloji uzmanlarının uyguladığı; kriyoterapi (dondurarak ben alma) yöntemi de bulunmaktadır. (4).

Radyofrekans ile ben aldırma yöntemi: Bende dahil birçok uzmanın uyguladığı yöntemlerden biridir. İz kalma riski yok denecek kadar azdır. Yüzeysel ve kabarık tüm benlerde uygulanabilir. Uygulanışı, öncesi ve sonrası görünümü; aşağıda yer alan videodan görebilirsiniz. (5,6).

Lazerle ben aldırma sonrası iz kalır mı? Sorusuna, vereceğim cevap; burada son bulmuştur. Ben aldırma yöntemleri, uygulanış şekilleri, avantaj ve dezavantajları yanı sıra ücretlendirme ile ilgili geniş çaplı bilgiye; aşağıda yer alan bağlantı yanı sıra WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Ben aldırma hakkında detaylı bilgi

Ben Aldırma Sonrası İz Kalmaması İçin Ne Yapmalı?

Uzman tecrübesi kadar kişininde dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Ben aldırma sonrası güneşin zararlı etkilerinden korunmak gerekir. Leke kalma ihtimali yanı sıra iltihaplanma riskini azaltan kremlerden birini kullanmak gerekir.

Ben ve birçok ehkimin önerisi burada Kutalin Krem olmaktadır. Ben aldırma sonrası iyileşmeyi hızlandırması, leke ya da iz kalma riskini azaltması yanında güneşin zararlı etkilerine karşı koruyucu yönüde bulunmaktadır. Kutalin Krem’i size en yakın eczaneden ya da üreticinin resmi İnternet sitesi Defnil Pharma’dan temin edebilirsiniz. (7).

REFERANSLAR

 1. Koç, E., & Dinçer, D. (2012). Lazere Giris ve Genel Bilgiler/Introduction to Laser and General Information. Türkderm: Türk Deri Hastalıkları ve Frengi Arşivi= Turkderm: Turkish Archives of Dermatology and Venereology, 46, 2.2. Masson, J. L. (1990). Outpatient hemorrhoidectomy using the CO2 laser. Journal de chirurgie, 127(4), 227-229.
 2. Polnikorn, N., Tanrattanakorn, S., & Goldberg, D. J. (2000). Treatment of Hori’s nevus with the Q‐switched Nd: YAG laser. Dermatologic surgery, 26(5), 477-480.
 3. TARIM, G., Cantürk, T., Şentürk, N., & TURANLI, A. (2010). Dermatolojik tedavide kriyoterapi kullanımı. Journal of Experimental and Clinical Medicine, 17(3).
 4. Zheng, X., He, S., Li, Q., Chen, P., Han, K., Wang, M., … & Zeng, K. (2018). Successful treatment of verrucous epidermal nevus with fractional micro-plasma radio-frequency technology and photodynamic therapy. Journal of Cosmetic and Laser Therapy, 20(6), 357-359.
 5. Kaya, A. (2020). En iyi ben aldırma yöntemi hangisidir?. Erişim Adresi: https://www.dratillakaya.com/en-iyi-ben-aldirma-yontemi-hangisidir
 6. Ağras, D. (2021). Ben Aldırınca İz Kalır mı?. Erişim Adresi: https://www.ideaklinikizmir.com/ben-aldirinca-iz-kalir-mi/
 7. Şirin, S. (2022). Kutalin Krem Nedir?. Erişim Adresi: https://www.kutalin.com/kutalin-krem-nedir/

48 comments

 1. Merhaba ben 1 hafta once yuzumden 5 tane ben aldirdim. Bir tanesinin kabugu dustu , onerdiginiz scarex jeli kullanmaya basladim ama biraz da elim degdigi icin dusmus olabilir. Bir sorun olur mu acaba?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Bir sorun olmaz

 2. Merhaba hocam arkadaşım size benini aldırdı çok memnun kaldı bende aldrmak istiyorum ama benim, benim 5mm den büyük ve et beni aldmam da bi zararı olur mu teşekkürler
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)
  Çok rahat alınabilir zararı olmaz

 3. hocam benım yuzumde ırılı ufaklı 10-15 tane ben var yurt dısındayım geldıgımde aldırmam mumkunmu tekrar cıkarmı hocam ve iz kalırmı hocam saygılar
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  tabi mümkün

 4. hocam benım sacımın ıcınde buyuk bır et benı var aldırmaktan cok korkuyodum ama artık aldırmak ıstıyorum cok elım degıyor et benlerını alıyormusunuz buyuk et benlerını hocam dıkıs atıyormusunuz hocam
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Dikissiz alıyoruz aldıgımız yerde saclarınız cıkmaya devam ediyor

 5. Merhaba hocam ben Konya dan geleceğim çok araştırdım.Polislik mülakatım var 20 25 günü bulur o zamana kadar iyileşir mi acaba
  OpD Adil Altınsoy
  Hafif pembeliği kalır

 6. hocam 2 tane et beni var aldırmak istiyorum ama iz kalıyor mu ? bide çok acır mı .
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Agrısız uyuşturarak yapıyorum.Et enlerinin tedavisi en az iz bırakandır.yakından bakınca belli belirsiz iz bırakır

 7. hocam merhaba burun kenarında küçük yüzeysel bir ben aldırmak istiyorum ama iz kalır mı ?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  505 119 36 90 whatssap hattına resim atarsan net cevap verebilirim

 8. hocam merhaba ensemde bi tane ben var aldırcam ama çok acırmı korkuyorum .
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Uyuşturarak alırız acımaz

 9. merhaba hocam ben 1 bucuk ay önce yüzümde bir ben aldırdım idea klinik Ankarada tekrar küçük bir iz kaldı aynı yerde geçermi yoksa tekrar mı gitmeliyim bide tekrar gidersek para alırlarmı saolun iyi çalışmalar..
  Op Dr Adil Altınsoy
  rutuş yaparım ücretsizdir.Size geldiğinizde anlattığım gibi derin benlerde rutuş gerekebilir

 10. hocam 21 yaşındayım sgk var dudağımın üstünde ben var görünüş olarak seviyordum ama büyüyor gibi geldi ve aldırmaya karar verdim randevu alırsam en kısa zaman da tedavi olmak istiyorum ama iz kalır mı ?
  Op Dr Adil Altınsoy(proctoloji)
  0505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsaniz fikir verebilirim

 11. zeliha güneş

  hocam merhaba ellerimin üstünde benler var aldırmak istiyorum ama güneşe maruz kalınca bir zarar olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim
  Op Dr Adil Altınsoy
  Zarar olmaz

 12. Hocam merhaba benim vücudum da çok fazla ben var belimde büyük bir benim vardı onu aldırdım ancak aldırdıktan sonra daha fazla çoğaldılar ben tedavisi yaptırmak istiyorum ancak belimdeki dikişli bir operasyon oldu bu tedavi sisteminde iz kalır mı?
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  0505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsanız daha detaylı cevap verebilirim.Ben alınca çagalmaz genetiğinizde varsa aldırmasanızda cogalır

 13. hocam merhaba yüzümde çok küçük benler mevcut ama görünüş olarak rahatsız oluyorum aldırsam iz kalırmı?
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  0505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsanız daha detaylı cevap verebilirim

 14. hocam kaş üstünde et beni tarzı bir ben var büyük ve aldırmak istiyorum ama iz kalır diye korkuyorum size gelsem muayene ücreti ne kadar alıyorsunuz?
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  Kaş ustundede olsa alabliyoruz kıl kökleri zarar görmüyor.Muayene ücretsiz.0505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsanız daha detaylı bilgi verebilirim

 15. hocam meraba omuzumda büyük siyah bir ben var rahatsız oluyorum aldırsam iz kalırmı?
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  0505 119 36 90 whatsapp hattına resim atarsan cevap verebilirim

 16. beni almazsak bir sorun olur mu? yani ilerde bir sorun yaşar mıyım ?
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  Melanin içeren koyu benlerde kanser olma ihtimali vardır

 17. iyi günler hocam benim dudağımın üst bölgesinde ve göz kapağımda 6 ar cm lik büyüklükte benler var ama göz kapağımdakine cesaret edemiyorum iz kalır mı vede bi sakıncası var mı yeri bakınımdan?
  Op.Dr. Adil Altınsoy(proctoloji)
  Göz kapagında olması önemli degil iz kalmaz alabiliriz

 18. hocam yüzümde iki ben var ama benin üzerinde kılde var acaba beni alınca kıllerde gider mi ?
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  Kılların koku derinde oldugundan gitmeyebilir

 19. merhaba hocam sakal bölgemde 5-6 tane ben var lazer yöntemiyle alındığı zaman kıllara zarar veriyormu ?

  • merhaba lazerle alınırsa sakallarınız dökülebilir ve tekrar çıkmayabilir bu yüzden radyofrekans yöntemi ile daha uygundur 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47 whatsaptan görüntü atarsanız yardımcı olabiliriz

 20. hocam benim yüzümde beyaz renkte et beni var beyaz renkteki et benlerinide alıyormusunuz ?

 21. merhaba hocam konya’da yaşıyorum .20 yaşındayım yüzümde doğuştan leke şeklinde siyah avuç içi kadar ben var.bu şekildeki benleri alıyormusunuz ?

 22. Merhaba, göz kapağından ben alınabiliyor mu? Sağ gözümde kirpik hizamdaki benin alınmasını istiyorum. Mümkün mü?

 23. Merhaba dogustan olan et benim var büyüdü sacaklandi korkuyorum aldirmaya kanser olursun diyorlar ne onerirsiniz tesekkurler

  • merhaba banu hanım kanser olursun diyenler hangi patolojik sonuca göre konuşuyorlar bu kadar emin? lütfen bir hekime muayene olun gerekli tetkikleri yaptırın uygun tedavilerinizi olun unutmayın olmayan benin kanserleşme riskide olmaz 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

 24. merhaba hocam et benlerinde iz kalma olasılığı daha mı yüksek dır ?
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  Et benleri en iyi sonuc aldığımız benlerdir

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

 25. merhaba ben tedavisi sonrasında alınan beni patolojiye gönderebiliyor muyuz ?
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  Şüpheli benleri gönderebiliyoruz Hastam isterse hepsini gönderebilirim

 26. Bi arkadaşım sizde ben aldırmış. Benimde alt göz kapağımda yarım cm lik bi ben var. Alınbilr mi. Ne kadar tutar fiyat
  op Dr Adil Altınsoy
  Alınabilir gözünüze zarar vermez 505 119 36 90 tel fiyat alabilirsiniz

 27. merhaba hocam yüzde et beni var . Devlet hastanesinde muayene olduğumda köklü bir ben demişlerdi .Alına bilir mi ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Et benlerinin radyofrenkans ile buharlaştırma sonuçları yüzgüldürücü oldugunda en sevdiklerimizdendir

 28. merhaba hocam ben tedavisinden sonra bölge de küçük de olsa çukur kalma olasılığı var mı dır ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Derin benlerde hafif çukur olabilir.yuzeyel benlerde olmaz.İlk muayenede çukur olma ihtimali olan benleriniz konusunda sizi uyarırım

 29. merhaba hocam internet de gördüğüm ben yok etme kremi aldım ve bölgede yanma oluştu .Siz bir şey yapabiliyor musunuz . Bu şekilde ki kişilere
  Bu kremler doku tahrip eden kimyasal urulerdir kökünü yok edemez leke yapar.Genis tahrip ve iz bırkır

 30. merhaba hocam ben tedavisi sonrasın da tekrar çıkma olasılı var mı dır ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Dipde göremediğimiz deri rengi le aynı renkte ben dokusu kalmıssa ücretsiz rutuş yapıyoruz.

 31. Merhaba,et benim var sarkıyor kendiliginden koparsa sorun olurmu
  op Dr Adil Altınsoy
  İltihap kanama ve tekrarlama gibi sorunlar olabilir

 32. Benimi 2 hafta önce aldırdm. Kırmızılık var. Ne zamn geçer. Bşey kullanmalı mıyım?
  op Dr Adil Altınsoy
  Normal cildde 1-3 ay beyaz tenli ve hassas cildlerde daha uzun sürer

 33. Merhaba,sirtimda 4 cm.et beni var sarkiyor arada kanama yapiyor radyofrekan tedavisi yaparmisiniz banada uygun mu tesekkurler
  op Dr Adil Altınsoy
  Muayene edilir uygunsa yapılır

 34. Merhaba hocam esimin yanaginda sigil var benimde cenemde cikti bulasicimi ondan mi bulasmistir banada
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  Olabilir tedavisi kolaydır

 35. İz kalıyor mu

  Op Dr Adil Altınsoy

  Beniniz derin yerleşimli değilde iz bırakmaz.Böyle bir ihtimal varsa mercekle muayene eder sizi uyarırım

 36. Hocam merhaba alnimda ben var sizce lazer tedavisimi yoksa radyofrekanstedavisi mi daha etkilidir.

  Op Dr Adil Altınsoy

  Radyofrenkans cihazı küçük uygulama ucu ile daha hassas çalışma imkanı sağlar.Çok seans gerektirmez.Sensları(rutuşlar) ücretsiz olması ile daha avantaşlıdır

 37. Merhaba,benlerimi aldirdim daha cok artti bulasicimi?
  op Dr Adil Altınsoy
  Genetik yatkınlığın vardır .yaşla birlkte yeni benler cıkar.Ben aldırmak yeni benlerin oluşmasını tetiklemez

 38. Hocam cerrahi işlemle alınan benin izini yok edebiliyor musunuz
  op Dr Adil Altınsoy
  malesef edemiyorum

 39. Hocam kafamda misket büyüklüğünde ben var aldırdığımda saçlarım dökülür mü
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  İşlem kıl köklerini etkilemez

 40. Hocam benlerle ilgili fiyat bilgisini nasıl alabilirim
  OP.Dr. Adil Altınsoy

  05323502587 whatsapp hattına resim atarasan bilgi verilir

 41. cansel atasever

  hocam merhaba benler alınmazsa ilerleyen zamanlarda ciddi sıkıntı çıkarabilir mi ?

  Op Dr Adil Altınsoy( Proctoloji)

  Her ben kanser olacak diye bir sart yoktur.Estetik amaçlı düsünüyorsanız erken alınırsa iz olmaz veya cok hafif olur

 42. hocam merhaba daha önce cerrahi yöntemle ben aldırdım dikiş izi kaldı sizde aldırsam o şekilde iz kalır mı acaba ?

  Op Dr Adil Altınsoy

  Ameliyat izi gibi kalmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'dan Yaz
İletişim Bilgileri