Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

Lazerle Ben Aldırma İz Kalır mı?

Kanserleşme riski ve estetik yönden kötü görünmesi nedeniyle insanlar ben aldırma uygulamasına gerek duymaktadır. Bu noktadan sonra en çok düşündürücü konu ise tedavi sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Ben aldırma tecrübeli hekimler tarafından yapılması gerektiği gibi, aynı zamanda teknolojik yöntemlerle yapılması gerekir. Eski klasik yöntemlerle ve ben ameliyatı gibi ilkel tekniklerle yapılması halinde çok kötü iz kalır. Bu nedenle biz IDEA Klinik olarak sadece ameliyatsız yöntemler tercih ediyoruz. Onların en küçük birimi olan Lazerle Ben Aldırma uygulaması hiç bir iz bırakmayan yöntemlerdendir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?
Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuş, veya damar beni şeklinde olup, kırmızı renklidir. Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınıp, melanin pigmenti içeren kahverengi benler lazer uygulandığında dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir. Koyu renkli ben alanı içeren doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır. Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolması şeklinde tedavi edilmiş olur, bu alanda uygulanan en küçük tedavi yöntemidir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?
Ameliyatsız ben aldırma teknikleri arasında Lazer harici iki farklı yöntem daha bulunmaktadır. Lazer diğerlerine göre daha avantajlı olup, tedavi sonrası hiç bir iz kalmayacaktır. Fakat diğer iki yöntem ise tüm benlerde uygulanabiliyor olması nedeniyle daha çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Kişinin ben sayısına, uygulanacak tedavi yöntemine göre belirlenen ben aldırma ücretleri idea klinikte sabit fiyat olup, aşağıdaki linke tıkladığınız güncel ben aldırma ücretlerini görebilirsiniz. SGK mensubu hastaların muayenesi ücretsiz olup, tedavilerinde %50 indirim uygulanır. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Lazerle Ben Aldırma Video
Aşağıda yer alan Video’da lazerle ben aldırma dahil tüm yöntemlerin bilgisi verilmekte ve uygulanışı gösterilmektedir. IDEA Klinik tarafından hazırlanan video’da ben aldırma işlemi yapılmış kişilerin öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır. Hazırladığımız video’yu mutlaka izlemelisiniz.

48 comments

 1. hocam merhaba daha önce cerrahi yöntemle ben aldırdım dikiş izi kaldı sizde aldırsam o şekilde iz kalır mı acaba ?

  Op Dr Adil Altınsoy

  Ameliyat izi gibi kalmaz

 2. cansel atasever

  hocam merhaba benler alınmazsa ilerleyen zamanlarda ciddi sıkıntı çıkarabilir mi ?

  Op Dr Adil Altınsoy( Proctoloji)

  Her ben kanser olacak diye bir sart yoktur.Estetik amaçlı düsünüyorsanız erken alınırsa iz olmaz veya cok hafif olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'dan Yaz
İletişim Bilgileri