Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

İz Kalmadan Yapılan Ben Aldırma Yöntemleri

Ben tedavisi daha çok cerrahi olarak beni almak olarak algılansa da artık cerrahi yöntem uygulanmamaktadır. Teknolojik donanımı yeterli olmayan kliniklerde ameliyatla alınırken yenilikleri izleyen ve teknolojiye sahip klinikler beni asla ameliyatla almaz.Birçok üstünlüğü olan ameliyatsız yöntemleri kullanır.

Ankara Ben Tedavisi

Ben aldırmanın riski

Bilinen hiçbir riski yoktur. Hatta tam tersi ben alındığında benin varlığından kaynaklanan risklerde ortadan kaldırılmış olur. Özellikle koyu renkli olanların güneşin zararlı ışınlarını daha çok tutmasının etkisiyle yıllar içinde kanserleşme riski daha fazladır,cilt rengi benlerde bu risk daha azdır.Erken dönemde tedavi edilen ben kanserleşme riskini de kaybetmiş olur çünkü olmayan ben kanserleşmez. Bu çürük dişin çekildikten sonra ağrıyamayacağı gibi bir kesinlik arz eder. Kanserleşme riski dışında benin büyümesi,tahriş olup kanaması veya kaşınması da önemli olmayan fiziki rahatsızlıklardır. Tedaviyle bu risklerde ortadan kaldırılır.

Benler aldırmak iz yaparmı

Benin yapısına ve daha çok yapılacak tedavi yöntemine bağlı olarak oluşacak iz miktarı çok değişir. Ameliyatla alındığında estetik dikiş denildiği şekilde dikilirse benin iki katı uzunluğunda çizgi şeklinde iz kalır,dikişler gizli dikiş şeklinde konulmazsa o zaman balık kılçığı şeklinde iz kalır.

Buharlaştırma yöntemiyle ben alındığında yeni oluşan cildin farklı görünmesi dışında iz kalmaz.Bu ameliyat izi gibi değil belli belirsiz bir sivilce izi gibi olur.

Radyo frekansla ben alımında buharlaştırma gibi fark edilmez bir iz kalır.

Krioterapi ile ben tedavisinde belirgin çukurluk kalabilir.

Kaç seansta alınır

Tüm yöntemlerde genellikle ilk uygulamada alınmış olur,buharlaştırma ve radyo frekansla tedavide seyrek olarak rötuş gerekebilir.

Ben aldırmanın yaşı varmı ?

Her yaşta ben tedavisi yapılabilir.Burada hastanın buna karar verebilecek yaşta olup olmadığı önemlidir.1 yaşında bile ben alınabilir bu durumda anne baba buna karar verir.Özellikle ergenliğe giriş yaşları olan 13-16 yaş gurubunun bedenine ilgisi arttığı için daha çok talep gelmektedir.İleri yaşlarda kanser riski olduğu için tedavi ertelenmemelidir. Büyüme eğiliminde olan damar beni gibi yapılar 1-2 aylık bebekte bile tedavi edilebilir.

https://www.bentedavisi.com
https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html

45 Yorumlar Yorum Yap
 1. Merhaba yüzümde yanağımın üstünde bir tane orta boyutlu ben var alındıgında iz kalır mı ve fiyat bilgisi için nerden ulaşabilirim

  Op Dr Adil Altınsoy

  505 119 3690 ararsanız bilgi alabilirsiniz

 2. Merhaba yüzümde dört adet benimi aldırmak istiyorum ama iz kalırsa diye korkuyorum sonuçta yüz önemli. Bir de fiyat bilgisi istiyorum

  Op Dr Adil Altınsoy

  505 119 3690 den bilgi alabilirsiniz

 3. hocam merhaba benler alındıktan sonra çukur bırakıyor mu ?
  Op Dr Adil Altınsoy

  Beninizi mercekle muayene eder çukur bırakma ihtimali olanları size söylerim Siz isterseniz bu benleride seanslar halinde hafif hafif alırım ya çukur bırakmaz veya az bırakır.Çukur hiç istemiyorsanız çukur bırakacagını farkettiğimde sizi uyarır işlemi sonlandırırım Erken gelen hastalarımda çukur ihtimali azdır

 4. Merhabalar
  Ben 40 a yakın ben aldırdım yaklaşık 9 ay oldu şuan birçoğunun yerini dahi bulup gösteremiyorum gerçekten çok menmun kaldım Adil hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

  Op Dr Adil Altınsoy

  Benlerinizi sevmiyorsanız kısa süreli bir işlemle kurtulabilirsiniz

 5. Meraba hocam ben de aldırmak istiyorum benleri birkaç yerle görüştüm biri CO2 lazer ve nd yag kullanıyormuş, biri radyofrekans, biri de plazma buharlaştırma yöntemi dedi. Hangisinin çukur veya iz bırakma ihtimali en düşüktür?

  Op Dr Adil Altınsoy

  Derin olan beniniz her yöntemdede çukur yapabilir.Ben hastamı muayene ettiğimde çukur yapma ihtimali olan benlerini söyluyorum, Hastama dibini tam tahmin edemediğimizden bir seans ile hafif alıyorum buna göre iz bırakıp bırakmayacagını söylyorum Hastam devam et derse ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir