Ben Aldırma Yöntemleri ve Sonrası Süreç Hakkında Detaylar

Ankara’da ben aldırma işlemi için Op. Dr. Adil Altınsoy’u tercih edebilirsiniz. 30 yıllık deneyimi ve ameliyatsız ben aldırma yöntemleri konusundaki uzmanlığıyla Çankaya ilçesinde hizmet vermektedir.

Kendisine ulaşmak ve sorularınızı iletmek için WhatsApp hattını kullanabilirsiniz. https://api.whatsapp.com/send?phone=905323502587

Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Ben aldırma işlemi, benin vücuttan yok edilmesini amaçlar. Bu işlem ameliyatla gerçekleştirilebileceği gibi ameliyatsız yöntemlerle de yapılabilir. Ameliyatla benin çevresi kesilerek çıkarılması geleneksel bir yöntemdir. Ancak günümüzde lazer, radyofrekans ve plazma gibi cihazlarla ameliyatsız yöntemler de tercih edilmektedir. (7)

Farklı bir uygulamada ise dermatoloji uzmanları sıvı azot ile benleri dondurarak (kriyoterapi) yöntemi ile yok etmektedir.

En İyi Ben Aldırma Yöntemi Hangisi?

Ameliyat, ameliyatsız yöntemler veya kriyoterapi, bu yöntemlerden hangisi daha iyi? İşlem sonrasında iz kalmaması ve ekonomik oluşuna bakmak gerekir. Önerdiğim yöntemler arasında Lazer, Radyofrekans ve Plazma öne çıkmaktadır.

Radyofrekans ile Ben Tedavisi

Beğendiğim ve severek uyguladığım yöntemlerin başında RF gelmektedir. Aşağıda yer alan videoda Radyofrekans ile ben aldırmanın nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Sadece, 1-2 dakika gibi kısa sürede işlem yapıldığını göreceksiniz. (8)

Radyofrekans ile ben tedavisi, benleri yüksek ısı ile buharlaştırmayı amaçlamaktadır. İğne kadar ince bir ucu olup yüksek ısı ile deriyi buharlaştırmaktadır.

RF ile Tüm Benler Alınabilir mi?

Evet, yüzeysel veya kabarık tüm benlerin tedavisinde kullanılabilen bir ameliyatsız yöntemdir. Vücudun her yerinde uygulanması mümkündür. Örneğin yüz bölgesinde veya kaşların çevresindeki benlerin tedavisinde de güvenle kullanılabilir. Kıl köklerine zarar verme riski düşüktür.

Ben aldırma öncesi görünüm
Ben aldırma sonrası görünüm

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Ben aldırma planlaması olanların, cevabını en çok merak ettiği soruların başında, “ben aldırma sonrası iz kalır mı?” sorusu gelmektedir. Lazer, Radyofrekans veya plazma ile tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında rahatsız edici bir iz kalmaz.

Yeteri kadar tecrübeye sahip olmayan biri tarafından yapılması halinde ise çukurluk tarzı bir iz kalabilir. Bu nedenle, ben aldırma konusunda tecrübeli hekimlerden hizmet almalısınız.

Lazerle Ben Aldırma

Ameliyatsız ben aldırma yöntemlerinden biride Lazer uygulamasıdır. Epilasyon uygulamasından aşina olduğumuz bu yöntem bir dönem Güzellik merkezlerinde bile uygulanır hale gelmişti. Danıştay aldığı karar ile güzellik merkezlerinde uygulanmasını yasakladı.

Lazerle ben aldırma işlemi, gerek cihaza hakimiyet gerekse ben tedavisi konusunda tecrübe gerektir. Lazer, kendi içerisinde çok fazla türü olan bir cihazdır. Örneğin, istenmeyen tüylerde kullanılacağı gibi ameliyatta neşter yerine dokuyu kesmek için kullanılır.

Lazerle ben tedavisi, yine yüksek ısı ile benleri buharlaştırmaktadır. Uygulama yapanın yeteri kadar tecrübesi olmaması halinde, çukurluk tarzı bir iz kalabilir.

Plazma (Plexr)

Ameliyatsız ben aldırma yöntemlerine, son yıllarda bir yenisi daha eklendi. Plexr olarak bilinen bu yöntemin doğru adı plazma’dır. Plexr sadece cihazın markasıdır. Plexr gibi daha birçok marka bulunmaktadır.

Plazma yöntemi de radyofrekans benzeri bir mantık ile benleri buharlaştırmaktadır. Oldukça küçük bir cihaz olan plexr (şarj edilebilir piller ile çalışmakta) ve istediğiniz yere kolayca taşıma imkanı sunmaktadır. Cilt ile cihazın ucu arasında kalan hava plazmaya dönüştürülerek etki etmektedir.

Benleri Dondurma Yöntemi (Kriyoterapi)

Ameliyatsız ben aldırma işlemlerinde şuana kadar gördüklerimiz hep cihazlar ile yapılıyordu. Şimdi ise sıvı azot içeren gazlarla yapılan bir yöntemden bahsedelim.

Dermatoloji uzmanlarının ben aldırma ve siğil tedavisinde sıkça kullandığı kriyoterapi: çeşitli kaynama oranlarına sahip kriyojenler ile yapılmaktadır. Halk arasında “dondurarak ben aldırma” olarak da tabir edilmektedir.

Ben üzerine çeşitli şekillerde uygulanan kriyojenler, cildin protein değerini bozarak etki etmektedir. 1-2 Hafta içerisinde etki etmektedir. Uygulama sonrasında bir süre bekleyerek benin çürüyerek kopması beklenir. Genelde birden fazla seans gerekebilir. Bazen de kontrolsüz çukurluk şeklinde iz kalabilir.

Ameliyatla Ben Aldırma

Son olarak cerrahi (ameliyatla ben aldırma) işleminden bahsetmek istiyorum. Eskisi kadar yoğun olmasa bile halen uygulanışı devam etmektedir. Bende bir genel cerrah olarak uygulama bilgim ve yetkim olmasına karşın önermiyorum.

Çünkü ameliyatla ben aldırma işleminde kesi ve dikiş atılması gerekmektedir. Bu da ciddi bir iz kalmasına neden olur. O nedenle ameliyat yerine yukarı da detaylarını aktardığım ameliyatsız yöntemleri uyguluyorum.

Ben aldırma

Ben aldırma yöntemlerini incelemeye geçmeden önce, benlerin ne olduğu; nasıl oluştuğu ve zamanla ortaya çıkması muhtemel risklerini aktarmak istiyorum.

Ben (Nevüs) Nedir, Nasıl Oluşur?

Benler, nevus ve mole gibi farklı isimlerle de karşınıza çıkabilir. Vücudumuzda yerleşim yerlerine göre: Dermal, Epidermal ve Melanositik olmak üzere 3 grupta toplanır. Bizi asıl ilgilendiren, melanositik nevüsler olmaktadır. (1)

Adından da anlaşılacağı gibi, deriye renk veren hücreler olan melanosit ya da (nevomelanosit kümelerinden) oluşur. Benler, yeni doğan bir bebekte (doğum esnasında) olabileceği gibi yaşadığımız hayatta her an (30 yaşına kadar) benler oluşabilir, sayıları artabilir ve yaş ile birlikte önce büyüme; sonradan ise yaşın ilerlemesine bağlı olarak (50-60 yaşından sonra) küçülme ve kaybolma olasılığı bulunmaktadır.

Benlerin neden olduğuna dair kesin bir kanıt olmamakla birlikte, birçok uzman görüşü bulunmaktadır. Uzmanlar: Genetik faktörler yanı sıra güneşin zararlı ışınları UV’YE (Ultraviyole) fazla maruz kalmayı işaret etmektedir. Güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalan insanlarda ortaya çıkan benler yanı sıra cilt kanseri riski de hayli artmaktadır. (2,3,4)

Ben aldırma tehlikeli midir? Asıl tehlike benin alınması değil de alınmaması demeliyim. Benler büyük ölçüde iyi huylu olmasına karşın, bazı türleri zamanla; melanoma dediğimiz (cilt kanserine) dönüşmekte ya da cilt kanseri ile karıştırılmaktadır. Ben sandığınız o yapı aslında cilt kanseri olabilir. Bu nedenle benlerinizi aldırmasanız bile cilt kanseri riskine karşı mutlaka bir uzman tarafından muayene edilmesi önerilir. (5,6)

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar, Neye Göre Belirleniyor?

Ücretlendirme 3 farklı koşula göre değişkenlik göstermektedir. Bunların ne olduğunu aşağıda yer alan listede paylaşmak istiyorum. (9)

 • Benlerin büyüklüğü: Nevüsler, dermal, epidermal, melanositik olarak 3 farklı gruba ayrılır. Bunların büyüklüğü bir birinden farklıdır. A kişisinde 1-2mm olabileceği gibi, B kişisinde 15-20cm hatta 40-50 cm alanı kaplayabilir. Bu nedenle ücretlendirme 0,5 mm ve üzeri şeklinde dikkate alınır.
 • Benlerin Sayısı: İnsan doğum esnasında ve sonrasında sürekli benlerle karşılaşabilir. Bir insanda onlarca ben olabilir. Bu nedenle aldıracağınız benlerin sayısı da ücretlendirme de önem arz etmektedir. ilk ben ve sonraki eklenen benler şeklinde %50 indirim fırsatı oluşmaktadır.
 • SGK Güvencesi: Ben aldırma fiyatlarında dikkat edilen bir diğer husus ise kişinin SGK güvencesidir. SGK güvencesi olan kişiler %50 indirim imkanından yararlanır.

Ben aldırma ücretinizi öğrenmek için 2 farklı alternatif sunuyorum. İsterseniz kliniğime gelerek ücretsiz muayene olabilir. İsterseniz aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklayarak benlerinizi gösterir resim göndererek de bilgi alabilirsiniz.

Ben aldırma fiyatlarını öğren

REFERANSLAR

 1. Cooke, K. R., Spears, G. F., & Skegg, D. C. (1985). Frequency of moles in a defined population. Journal of Epidemiology & Community Health, 39(1), 48-52.
 2. Kajii, T., & OHAMA, K. (1977). Androgenetic origin of hydatidiform mole. Nature, 268(5621), 633-634.
 3. Murdoch, S., Djuric, U., Mazhar, B., Seoud, M., Khan, R., Kuick, R., … & Hanash, S. (2006). Mutations in NALP7 cause recurrent hydatidiform moles and reproductive wastage in humans. Nature genetics, 38(3), 300-302.
 4. Watson, M., Holman, D. M., & Maguire-Eisen, M. (2016, August). Ultraviolet radiation exposure and its impact on skin cancer risk. In Seminars in oncology nursing (Vol. 32, No. 3, pp. 241-254). WB Saunders.
 5. Elder, D. E. (1985). The dysplastic nevus. Pathology, 17(2), 291-297.
 6. Aloi, F., Pich, A., & Pippione, M. (1996). Malignant cellular blue nevus. Dermatology, 192(1), 36-40.
 7. BECKER, S. W. (1949). Diagnosis and treatment of pigmented nevi: Consideration of some of the pitfalls. Archives of dermatology and syphilology, 60(1), 44-65.
 8. Andrekute, K., Valiukeviciene, S., Raisutis, R., Linkeviciute, G., Makstiene, J., & Kliunkiene, R. (2016). Automated estimation of melanocytic skin tumor thickness by ultrasonic radiofrequency data. Journal of Ultrasound in Medicine, 35(5), 857-865.
 9. Şirin, S. (2020, 27 Eylül). Ben Aldırma Fiyatları. Erişim adresi: https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html
 10. Kaya, A. (2020, 14 Ekim). Ben aldırınca ne kadar iz kalır?. Erişim adresi: https://www.dratillakaya.com/ben-aldirinca-ne-kadar-iz-kalir

Ben Aldırma Yöntemleri ve Sonrası Süreç Hakkında Detaylar” yazısında 45 düşünce

 1. Damla diyor ki:

  Sağ gözümün alt kapağında tam kirpiklerin çıktığı yerde kahverengi mısır tanesi büyüklüğünde bir ben var ve görünüş olarak rahatsız edıyor.Doktora gittigimde alınırsa göz kapakcigimi birlestireceklerini ve gözümün şeklinin bozulacagni söylediler.acaba bu bölgede ne gibi tedaviyle aldırabilirim ve sonradan simdiki halinden daha çirkin görünme riski var mı?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Buharlaştırma ile tedavi ederiz .Kirpiklerin etkilenmez

 2. doğan diyor ki:

  hocam merhaba kafamda bi tane yüzeysel ben vardı gittikçe büyüdü ve et beni haline geldi beni korkutuyor zararlı olabileceğini düşünüyorum bana yardımcı olur musunuz? aldırmak istiyorum onu .
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Et benleri radyofrenkans ile başarılı bir şekilde yok edilir

 3. pelin diyor ki:

  hocam merhaba.kolumda oval şekilde yüzeysel ben var. gittikçe büyüydü ve üzerinde kıllar çıktı. şimdi çok kötü bir görünüm oluştu. bunu aldırmak istiyorum ama bayağı geniş bir ben. bu tür benler de alınabilir mi
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Geniş dogumda olusan benlerin bir kenarından denenip derinliğie bakılır ona göre tedavi planlaır

 4. gökmen diyor ki:

  hocam merhaba vucudumda yaklaşık 50 ye yakın ben var aldırmak istiyorum ama ücreti ne tutar ?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Benlerinizin buyuklugu zorluk derecesine göre toplu bir fiyat uyguluyorum.505 119 36 90 whatsapp hattına net resimler atarsanız veya ankarada iseniz direkt gelip muayene olursanız fiyat konusunda karar veriririm. muayene ucretsiz

 5. Sena diyor ki:

  Ben tedavisi ne kadar iz kalır mı Bilgi almak istiyorum tedavi hakkında
  Op Dr Adil Altınsoy
  Geldiğinizde mercekle bakar bilgi veririm Muayene ücretsizdir

 6. Elif diyor ki:

  Merhaba hocam yuzumde 20 ye yakin ben var kahve rengi buyukte var kucukte bunlari aldirmak istiyorum ama iz kalir diye cok korkuyorum sizce hngi teknikle aldirirsam iz kalmaz ve birde ne kadar ucret alinir muayeneye gelemiyorum suan ildisinda oldugum icin burdan bilgi verirmisiniz rica etsem tesekkurler
  Op.Dr. Adil Altınsoy
  505 119 36 90 whatsapp hattından resim atıp bilgi alabilirsin

 7. zeynep diyor ki:

  merhaba hocam annemin kolunda büyük bir etmeni var lazer yöntemiyle nasıl alıyorsunuz o bölgedeki ben eriyormu ? patolojiye göndermek mümkünmü ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Mercekle bakılır süpheli ise biyopsi yapılması önerilir.Patolojiye gönderilir .Ben hucreleri hepsi bitene kadar buharlaştırma yöntemi ile öldürülür.

  • Asistan diyor ki:

   merhaba et beni tedavisinde radyofrekans yöntemi daha etkili bazen tek seansta tamami yok olabiliyor çok düşük ihtimalle ikinci seans gerekebiliyor gerekirse ya da hasta isterse tabiki patolojide gönderebiliyoruz 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47 bize ulaşırsanız detaylı bilgi alabilirsiniz

 8. aslı diyor ki:

  buharlaştırma yöntemiyle ben aldığımız zaman ne kadar süre sonra denize girebiliyoruz ?
  op Dr Adil Altınsoy
  24 saat sonra girebilirsiniz

  • Asistan diyor ki:

   merhaba beninizin fotoğraflarını atarsanız yardımcı olmaya çalışalım 05051193690 whatsapp numaramız şu dönemde korumaya gerek kalmaz

 9. nesrin diyor ki:

  hocam merhaba yurtdışında yaşıyorum . Biraz büyük bir benim var göz bölgeme yakın gözüme herhangi zarar verirmi hocam ?

  • Asistan diyor ki:

   merhaba benininizin olması gözünüze zarar vermez tedavi edilirsede zararı olmaz siz yinede görüntü yollarsanız yardımcı olmaya çalışırız 05051193690

 10. serap diyor ki:

  merhaba ADİL ALTİNSOY hocam sizin daha önce ben tedavisi yaptığınız bir çok arkadaşım var .Onların tavsiyesi üzerine bende ben tedavisi olmak istiyorum . 3 adet benim var .beyaz renkte beyaz benlerde de etkili oluyor mu radyofrekans sistemi ?

  • Asistan diyor ki:

   merhaba serap hanım
   her türlü bende tedavisini yapabiliyoruz radyofrekansla.
   03124317547 05051193690 nolu hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz

  • Asistan diyor ki:

   merhaba yapıldıktan hemen sonra kabuk oluşur bu benin büyüklüğü ve hastanın yara iyileşme hızına bağlı olarak kişiden kişiye değişir 6 10 günde kabuk dökülür sonrasın da kabuk sonrası pembelik geçer detaylı bilgi için 0505 119 3690 veya 0312 431 75 47 bizi arayabilirsiniz

  • Asistan diyor ki:

   yapılan her işlemde mutlaka bir iz kalabilir henüz dünyada izsiz bir tedavi yöntemi yok ancak beninizin durumu ve yapılan işleme bağlı olarak belli belirsiz bir iz olabilir
   0505 119 3690 veya 0312 431 75 47 görüntü yollayın yardımcı olabiliriz

  • Asistan diyor ki:

   merhaba beninizin son zamanlarda hızlıca rengi boyu şekli vs değiştiyse şüpheli olabiliyor bu tür durumlarda parça alıp pataoloji önerebiliyoruz
   0505 119 3690 veya 0312 431 75 47

 11. yasemin diyor ki:

  merhaba hocam sürekli yüzümde yaz ayların da ben oluşmak da küçük bir şekilde büyümeden aldırmalı mıyım biraz daha beklemeli mıyım ?

 12. ece diyor ki:

  merhaba hocam ben aldırma işlemi sonrasın da kaç gün güneş den korunmak gerekir ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Tam iyilesene kadar yazın ve özellikle güneşli kış günlerinde uygulamalısınız

 13. serap diyor ki:

  merhaba hocam ben aldırma sonrasın da ben alınan bölgenin ten rengine kaç gün için de dönmekte ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Genellikle 1-3 ay pembelik olabilir.Makyajla örtebilirsiniz sorun olmaz.Cildi hassas özllikle beyaz tenli insanlarda bu daha uzun sürebilir ama mutlaka gecer

 14. Dilara diyor ki:

  Merhaba doktor bey,alnimda buyuk et beni var cerrahi olarak alinmasini önerdiler parçayı patolojiye gondereceklermis siz gonderiyormusunuz yönteminiz nedir? Teşekkürler
  op Dr Adil Altınsoy
  Radyofrenkans buharlaştırma ile alırız.Gerekiyorsa patolojiye göndeririz

 15. Ebrar diyor ki:

  Hocam benimi aldıralı 1 ay oldu ilk başta oluşan çukur şu an nerdeyse yok baya iyi fakat rengi ten rengime göre hala kırmızımsı pembe ve hızlı bir şekilde solma olmuyo bu normal mi bu arada benimi buharlaştırma tekniğiyle aldırdım şimdiden teşekkürler
  op Dr Adil Altınsoy
  Ben alındıktan sonra pembeligın gecmesi 1-3 ay dır.Beyaz tenli ve alerjik yapınız varsa daha uzun surebilir ama mutlaka gecer

 16. betül diyor ki:

  merhaba hocam ben aldırma işleminden sonra ten rengine dönüşmesi ne kadarlık bir süreç alıyor ?
  op Dr Adil Altınsoy
  Normal cildde 1-3 ay beyaz tenli ve hassas cildlerde daha uzun sürer

 17. zeki diyor ki:

  İyi günler hocam orta kısımları daha siyah olan benler tehlikeli mi dir ?
  op Dr Adil Altınsoy (proctoloji)
  dermatoskop yani mercekle buyuterek bakılınca şüpheli benler işaretlenir,alınır

 18. Firdevs ertunc diyor ki:

  Ben sizde benimi aldırdım ama eski hali kalsa daha iyiymiş bu şekilde olacağını soylememistiniz şuan yara izi gibi iz var yuvarlak ve 2 yıl olacak hala geçmedi makyajla kapanacak bir iz kalır demiştiniz resmen köyü kahve ben yara gibi duruyor

  Op Dr Adil Altınsoy

  Hastam geldiğinde benlerini mercekle muayene eder çokiyi sonuç .orta sonuş alınacaklar iz bırakma ihtimaliolanlar konusunda hastamı uyarırım.Derin bir beniniz varsa iz bırakır derim.Benlerinizi silgiyle silmiyorum bir işlem uyguluyorum.Sonuçta bir yara oluyor deriniz iyileştiriyor.Ciltler arası iyileşme farkı oluyor.Beninizden en iyi sonuç alabilmemiz için beniniz derinleşmeden erken gelmeniz gerekir.yöntem ameliyattan çok iyidir

 19. Derya diyor ki:

  Radyo frekansla yuzumden ben aldirmak istedim fakat 3 kere rotusa gitmeme ragmen ben kaybolmadigi gibi aynı zamanda kızarıklık ve oyukluk olustu.
  4. Kez rotusa gitmeli miyim? Her gittigimde biraz daha çukurluk oluşuyor. Yara izi kalmasın diye aldığım kremi herseferinde kullanıyorum ama her ritustan sonra tekrar yara oluşuyor. Bence bu radyo frekans büyük et benlerinde falan kullanılmalı. Küçük benleri daha da belirginleştiriyor.Yara izi benden daha büyük oluyor.!
  op Dr Adil Altınsoy
  Benin derin olduğu için rutus istiyor.Derin benler hangi yöntemle tedavi edilirse edilsin iz yapabilir.Bu yötemden değil benin derin olmasındandır

 20. Özlem diyor ki:

  Beyaz tenli biriyim.Yüzümde çok fazla sayıda ben var fakat aldırdıktan sonra tekrardan çoğalmalarından ve iz kalmasından çok korkuyorum lütfen bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  OP.Dr. Adil Altınsoy (proctoloji)
  05323502587 whatsapp hattına resim atarasan bilgi verilir

 21. Talip diyor ki:

  2 ay önce ben tedevisi oldum bugün kotrolden dönüyorum neredeyse hiç iz kalmadı arkadaşlar Adil hocama va personellerine çok teşekkür ediyorum.
  Op Dr Adil Altınsoy( Proctoloji)
  Hastama degerli yorumu teşekkür ediyorum

 22. Esra diyor ki:

  Merhaba yüzümde yanağımın üstünde bir tane orta boyutlu ben var alındıgında iz kalır mı ve fiyat bilgisi için nerden ulaşabilirim

  Op Dr Adil Altınsoy

  505 119 3690 ararsanız bilgi alabilirsiniz

 23. Burcu diyor ki:

  Merhaba yüzümde dört adet benimi aldırmak istiyorum ama iz kalırsa diye korkuyorum sonuçta yüz önemli. Bir de fiyat bilgisi istiyorum

  Op Dr Adil Altınsoy

  505 119 3690 den bilgi alabilirsiniz

 24. doğan diyor ki:

  hocam merhaba benler alındıktan sonra çukur bırakıyor mu ?
  Op Dr Adil Altınsoy

  Beninizi mercekle muayene eder çukur bırakma ihtimali olanları size söylerim Siz isterseniz bu benleride seanslar halinde hafif hafif alırım ya çukur bırakmaz veya az bırakır.Çukur hiç istemiyorsanız çukur bırakacagını farkettiğimde sizi uyarır işlemi sonlandırırım Erken gelen hastalarımda çukur ihtimali azdır

 25. Kybş diyor ki:

  Merhabalar
  Ben 40 a yakın ben aldırdım yaklaşık 9 ay oldu şuan birçoğunun yerini dahi bulup gösteremiyorum gerçekten çok menmun kaldım Adil hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

  Op Dr Adil Altınsoy

  Benlerinizi sevmiyorsanız kısa süreli bir işlemle kurtulabilirsiniz

 26. mahir diyor ki:

  Meraba hocam ben de aldırmak istiyorum benleri birkaç yerle görüştüm biri CO2 lazer ve nd yag kullanıyormuş, biri radyofrekans, biri de plazma buharlaştırma yöntemi dedi. Hangisinin çukur veya iz bırakma ihtimali en düşüktür?

  Op Dr Adil Altınsoy

  Derin olan beniniz her yöntemdede çukur yapabilir.Ben hastamı muayene ettiğimde çukur yapma ihtimali olan benlerini söyluyorum, Hastama dibini tam tahmin edemediğimizden bir seans ile hafif alıyorum buna göre iz bırakıp bırakmayacagını söylyorum Hastam devam et derse ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir