Doktor Randevusu Tedavi Ücretleri

Makat Çatlağı Belirtileri

Anal Fissür hastalığı olarak bilinen (Makat Çatlağı) anüs bölgesinde görülen ciddi sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Kabızlık ve tam tersi olan aşırı ishal nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Sinsi bir hastalık olmayıp, ilk andan itibaren size sürekli sinyal vermektedir. Erken teşhis ve tedavisi ile sağlığınıza kolayca kavuşursunuz.

Anal Fissur Belirtileri

Dışkılama Esnasında Çok Cetin Can Yanması Olur!
Genelde kabız insanların dışkısı normalden fazla ve kalın olması nedeniyle makat iç kısmında küçük bir çiziğe neden olmaktadır. O an itibari ile ortaya çıkan can acısı kişiyi dayanılmaz hale sokmaktadır. Bu durum her dışkılama esnasında görülmekte olup, dışkılama sonrası arı kendiliğinden geçmektedir.

Kronik Anal Fissür Ağrıları Uzun Sürer
Hastalık ilk 10 gün içinde yeni, taze olarak kabul edilir. Ortaya çıkışından itibaren 2 hafta sonrası ise hastalık daha ilerlemiş ve kronik hale gelmiş olacaktır. Erken süreçte kremle, ilaçla tedavi edilirken, kronik hale gelmesi halinde bu şansı kaybetmiş olursunuz. Aynı şekilde dışkılama esnasında ortaya çıkan ağrı dışkılama sonrası bir kaç saat daha devam etmektedir.

Makatta Kanama (Az Miktarda) Olur!
Hastalığın bir diğer belirtisi ise dışkılama esnasında oluşan yırtığın tahriş olması nedeniyle 4-5 damla açık renkte kan görülebilir. Fakat her makat kanaması Anal Fissür olmayıp, %90 oranında iç hemoroid ile karışmaktadır. İç basur hastalığı ilk ortaya çıktığında makat kanamasına neden olur. Fakat bu hastalıkta ağrı yok denebilir. Bu şekilde Hemoroid ve Makat Çatlağı arasında ayrım yapabilirsiniz. Tabii ki mutlaka muayene olmayı unutmamalısınız.

Makat Çatlağı İçin Hangi Doktora Gidilir?
Tüm anüs bölgesi hastalıklarında olduğu gibi mutlaka genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. Özellikle Proctoloji (Makat Hastalıkları) uzmanı tarafından anoskop ile muayene edilmesi gerekmektedir. IDEA Klinik ücretsiz muayene imkanı ile İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da hizmet vermektedir.

Ankara’da Makat Çatlağı Tedavisi (Op. Dr. Adil ALTINSOY)
Idea klinik Op. Dr. Adil ALTINSOY yönetiminde ameliyatsız makat çatlağı tedavisi gerçekleştirmektedir. Botoks ile sadece 1 dakika içinde sağlığınıza kavuşursunuz. Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıda yer alan video’da görebilirsiniz. Herhangi yan etkisi, iş gücü kaybı gibi sorunlar yaşanmaz.

Randevu Almayı Unutmayın
Sizlere daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen idea klinik tüm şubelerinde muayene ve tedaviler ranvulu olarak yapılmaktadır. Ankara’da yaşayanlar 0312 431 75 47 nolu telefondan randevu alabilir.

Anal Fissür hastalığı hakkında daha fazla bilgi ve belgeye aşağıda yer alan bağlantıdan erişebilirsiniz.
https://www.ideaklinik.com/anal-fissur-makat-catlagi-nedir.html

96 comments

 1. Ben adil beye gittim botox yapıldı allah razı olsunnn hiçbir sorunum kalmadı adil hocam sana sonsuz tesekkurler

  Op Dr Adil Altınsoy( Proctoloji)

  Hastalarımın şifaya kavuşması kadar güzel bir şey yok.

 2. dr.bey merhaba botox tedavisinin iyileşme süreci kaç gün ?
  Op Dr Adil Altınsoy( Proctoloji)
  Botox yapıldıktan yaklaşık 10 15 gün sonra etkiler .

 3. Doktor bey ben daha önce botox tedavisi gördüm . çok iyiydim ama bir ara çok şiddetli kabız oldum. tekrar botox yaptırabilir miyim.

  OP.Dr. Adil Altınsoy (proctoloji)
  Botox un etkisi 4- 6 aydır bu sürenin çatlak yarasının iyileşmesi için kabız olmadan geçirilmesi lazım.Botoxun etkisi geçmeden kabız kalmışsanız botox tekrarlamaya gerek yok eger 4. aydasınız ve botoxdan fayda görmüşseniz tekrar botox yapılır.Ben hasta dikkat ettiği halde 2 botox yaptıgım halde iyileşmiyorsa tercihim ameliyattır.Tabiki hasta isterse 3 botoxuda yapmanın hastaya bir sakıncası yok.
  n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp'dan Yaz
İletişim Bilgileri